Magunknak tettük nehézzé az első győzelmet!

Két csalódott csapat találkozott az ideiglenes otthonunkként szolgáló Grosics Gyula Stadionban, hiszen egyik együttes sem úgy kezdte az idei szezont, ahogyan azt szerette volna, míg a mieinknek az utolsó percekben kellett egy héttel korábban lemondania a pontszerzésről, addig a Békéscsabát a Szeged győzte le az első fordulóban, így mind a két fél a lehető leghamarabb szeretett volna javítani a mérlegen.

Az első percek egymás iránti óvatosságát a 4. percben törte meg egy, a teljes mérkőzést képét máris megváltoztató incidens, Izing szabálytalankodott a levegőben Lukáccsal, amelyet a békéscsabai játékos a földön törlesztett felelőtlenül, ezt pedig Görög játékvezető sem nézte jó szemmel és máris villant az emberelőnyt jelentő piros lap. Egyből magunkhoz ragadva a kezdeményezést, Tóth mélységi átadásából Szerencsi lőhetett a számára szimpatikusabb balosával, de nem volt eléggé precíz. A 15. percben az IzingSzedlárGirsik útvonalon alakult ki lehetőségünk, Krnács azonban a helyén volt és az alapvonal felé hárított. Egy PappSzedlár összjáték keltett reményt szurkolóinkban a játékrész 21. percében, balhátvédünk ívelt pontosan a Barnának, aki egyedül fejelhetett egészen közelről, ziccerét azonban csak a helyzetek közé írhattuk fel. Az ivószünet előtt távolról is teszteltük a vendég kapust, de Csillag lövése a háló tetejében akadt csak el. A frissítést követően újabb komoly helyzet adódott a semmiből, egy rövid kirúgást fülelt le Szedlár, passzából azonban sem Szerencsi, sem Girsik nem tudott eredményes lenni. A 32. percben végre megtört a jég, Tóth ívelt Girsik felé, aki elől tisztázni tudtak fejjel a lila színű védők, Papp azonban egy átvételt követőn egy remekül eltalált lövéssel megszerezte a vezetést, 1-0. Tovább tört az a bizonyos jég a 38. percben, egy jobb oldali szögletünk lett szerencsésen túl hosszú, amiből Girsik cselezett az alapvonal irányába, centerezése pedig egy védő lábáról csapódott a kapuba, 2-0. Sosem derül ki, hogy mit hozott volna ki Girsik a 44. percben abból a versenyfutásból, amit végül Puskás egy sárga lapot érő szabálytalansággal szakított meg, ez volt az első etap utolsó számottevő jelenete.

Girsik Áron aktív részese volt támadásainknak.

A két szakvezető közül csak a vendég látta szükségesnek, hogy változtasson csapatán, Kitl és Szabó érkezett a szünet után, a mieink változatlan összeállításban folytatták a találkozót. Bizonyára minden dorogi szurkoló azt a bizonyos harmadik és mindent eldöntő találatban bízott, amihez az 50. percben jártunk először nagyon közel, Tóth szép lövése centikkel ment csak mellé. Egy óra foci után egy kicsit kapkodóvá vált a játékunk, a Békéscsaba pedig nem adta meg magát, sőt, az akkor már a pályán lévő Pantovic lövésénél kellett Mursitsnak a tőle megszokott óriási bravúrt bemutatnia. Alig, hogy kapusunk megmozdulását dícsértük, újra neki akadt dolga, de a Pantovic elleni párharcot újra Mursits nyerte. A vendég rohamokat követően Nyíri labdaszerzését vezettük egészen a kapuig, Szedlár próbálkozása jól is nézett ki, de Krnács ha csak másodjára, de megfogta a labát. Ilyés révén is szépíthetett volna a Békéscsaba, amely akciónál már Mursits is verve volt, de nem volt elég pontos ez a lövés sem. A 83. percben aztán jött a hideg zuhany, Izing becsúszva takarította el egy jobb szélről érkező labdát, ami Kitl elé jutott, aki kapásból lőtt védhetetlenül a kapunkba, 2-1. A 85. percben jártunk már, amikor Szerencsi csapott le egy labdára a pálya közepén, támadásvezetését Pálinkás kísérte, a lövésből azonban ezúttal sem tudtuk lezárni a mérkőzést. A rendes játékidő utolsó percében ismét Szerencsi révén voltunk veszélyesek, aki ügyesen alakított ki magának helyzetet, próbálkozását azonban az utolsó védő blokkolni tudta, így a 4 perces hosszabbításra sem lélegezhettünk fel. Az egész mérkőzésen jól játszó Szerencsi nevéhez fűződik a nap utolsó érdemi jelenete, támadónk zavartalanul vezethette fel a labdát a jobb oldalon, az üresen érkező Tóth elől azonban újra a kapus szedhette fel a labdát, így az eredmény már nem változott, maradt a 2-1, ami csapatunk első győzelmét jelentette!

Barna Gergő ezúttal is hasznosan játszott.

A mérkőzés jegyőzkönyve:
DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 150 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Kulman Tamás)

Dorogi FC: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp – Tóth, Csillag (Nagyházi, 77.), Szerencsi – Szedlár (Zabari, 87.), Girsik (Pálinkás, 77.), Barna (Józsa, 68.).
Cseréink: Tulipán, Nagyházi, Kárász, Berkó, Józsa, Pohner, Lőrincz, Pálinkás, Zabari.
Vezetőedzőnk: Fenyvesi László

Békéscsaba 1912 Előre: Krnács – Fazekas, Albert, Bora (Szabó, 46.) – Máris, Nagy (Kitl, 46.), Varga, Puskás (Pantovic, 60.) – Mikló, Lukács, Gránicz (Ilyés, 60.).
Cserék: Winter, Kitl, Pantovic, Szabó, Borbély, Ilyés, Hodonicki, Sipaki, Zvara.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerzők: Papp 32. (1-0), Fazekas 38. (2-0, öngól), Kitl 83. (2-1).
Kiállíva: Lukács.

Fenyvesi László sem volt teljesen elégedett a látottakkal.

Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos ezt nem tettük meg, így izgalmas lett a találkozó vége. Szerencsére nem követtük el a Nyíregyháza elleni hibákat, így értékes három pontot szereztünk. A második félidei játékunkkal nem vagyok elégedett.